Moldava nad Bodvou
Szepsi

Szepsi

Hlad Adama Klajbera po zbieraní medailí neutícha

Jeho zbierka medailí z národných či medzinárodných stolnotenisových podujatí je úchvatná, no Adamova chuť zbierať ďalšie cenné kovy nemá konca kraja.

Adam Klajber je pozorným športovým priaznivcom z Moldavy už veľmi dobre známy. Jeho zbierka medailí z národných či medzinárodných stolnotenisových podujatí je úchvatná, no Adamova chuť zbierať ďalšie cenné kovy nemá konca kraja.

27. až 29. augusta 2021 sa v Bratislave uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise. V kategórii mužov sa Adam prebojoval až do semifinále kde ho zastavil skúsený Alexander Valuch a získal tak bronzovú medailu. Adam bojoval aj v kategórii do 21 rokov. Po hladkom postupe zo skupiny sa v semifinálovom súboji stretol s reprezentačným kolegom Filipom Delinčákom. Po dramatickom súboji tentokrát Adam Filipovi podľahol tesne 2:3 a získal ďalší bronz. Vo štvorhre, kde hral po boku Delinčáka, prehrali nešťastne už v úvodnom kole. Dvojici Kaššay – Pindura podľahli 2:3. V zmiešanej štvorhre získal Adam s Emou Labošovou do tretice bronzovú medailu.

4. septembra 2021 bojoval Adam v Ružomberku na Mildeho memoriáli o Slovenský pohár mužov. Bol nasadený priamo do vyraďovacej fázy turnaja, kde ho vo štvrťfinále zastavil Jakub Zelinka. Práve s ním bojoval Adam vo štvorhre. Podarilo sa im preraziť až do finále kde porazili dvojicu úradujúcich majstrov republiky Brat – Pištej. Týmto triumfom si zabezpečil zlatú medailu.

O týždeň neskôr, 11. septembra 2021 sa konal Memoriál Františka Karandyšovského v Humennom. V dvojhre to Adam dotiahol až do finále kde nestačil na Ľubomíra Pišteja. Na ceste do boja o zlato vyradil aj celkového víťaza SP z roku 2020 – Andriya Sitaka. S Daliborom Dikom po boku bojoval Adam aj vo štvorhre. Dostali sa až do semifinále kde stroskotali na raketách Zelinku a Gumáňa.

Adam je aktuálne pred dovŕšením 18 rokov reprezentantom Slovenska v troch vekových kategóriách – U19, U21 a mužov. Na ligovej úrovni bude obliekať dres nemeckého TSV Kaiserslautern, ktorý hráva 3. najvyššiu súťaž. Momentálne sa pripravuje na Svetový pohár v Lisabone (U19), Majstrovstvá Európy v Kluži (muži) a Majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov, kde Adam dostal divokú kartu.

V slovenskom stolnotenisovom rebríčku mu v kategórii U19 patrí 1. miesto. V U21 je druhý a v hodnotení mužov je na 7. priečke. Vo svetovom renkingu hráčov do 19 rokov patrí Adamovi 21. pozícia.

Dátum vloženia: 17. 9. 2021 11:27
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 9. 2021 11:32