Moldava nad Bodvou
Szepsi

Szepsi

Annamária Horváthová majsterkou Slovenska

Počas víkendu 19. a 20. júna sa na atletickom štadióne Technickej univerzity v Košiciach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska dorastencov a dorasteniek.

Počas víkendu 19. a 20. júna sa na atletickom štadióne Technickej univerzity v Košiciach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska dorastencov a dorasteniek. Na takomto podujatí nemohli chýbať ani zverenci trénera Norberta Peczeho z Atletického legionárskeho klubu.
Najvýraznejší úspech dosiahla Annamária Horváthová, ktorá zvíťazila v nervydrásajúcom behu na 1500 m. Svoje súperky dokázala poraziť iba o stotiny, no zaslúžene získala titul majsterky Slovenska.
Medailovým leskom sa môže pýšiť aj Daniel Jančik. V behu na 800 metrov si vytvoril osobný rekord, ktorý ho vyniesol na druhý stupienok pódia. V prekážkovom behu na 2000 m pridal aj bronz. Svoj tretí cenný kov (striebro) získal v tímovom zložení spolu s Andrásom Takácsom, Kristófom Nyírim a Martinom Matisom v disciplíne 100 – 200 – 300 – 400 m.
Na stupne víťazov sa druhýkrát postavil aj Kristóf Nyíri. Na tisícpäťstovke si vytvoril osobné maximum a týmto výkonom získal 3. miesto.

Našim atlétom blahoželáme za výborné výsledky a skvelú reprezentáciu Moldavy.