Szepsi

Mesiac marec v moldavskom športe

Pre fanúšikov športu prinášame prehľad udalostí a úspechov moldavských športovcov v mesiaci Marec.

Pre fanúšikov športu v našom meste prinášame prehľad udalostí a úspechov moldavských športovcov v mesiaci Marec.

Počas posledného marcového víkendu (25.3. – 27.3. 2022) sa v bratislavskej stolnotenisovej hale uskutočnili Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov mužov a hráčov do 21 rokov v stolnom tenise. Moldavské farby reprezentoval tradične Adam Klajber. Vo štvorhre mužov získal s Filipom Delinčákom bronz. Medzi mužmi skončila Adamova púť vo štvrťfinále. Po veľmi vyrovnanom priebehu podľahol Andriyovi Sitakovi v rozhodujúcom siedmom sete 11:13. Adam si chuť napravil v turnaji hráčov do 21 rokov, v ktorom dominoval. Vo finále si hladko poradil s reprezentačným kolegom Delinčákom a zabezpečil si tak titul majstra Slovenska U21, keď na turnaji stratil iba jediný set. Pre Adama sa skončila aj ligová sezóna. Svojmu tímu TSG Kaiserslautern pomohol postúpiť do druhej najvyššej nemeckej ligovej súťaže. Stabilné výkony ho dostali aj do reprezentácie SR mužov. V „renkingových“ rebríčkoch dorastencov a mužov do 21 rokov sa nachádza na 1. mieste, kým v hodnotení mužov mu patrí 7. priečka.

Atletický legionársky klub sa 5. a 6. marca predstavil na Halových majstrovstvách SR starších žiakov a starších žiačok v Bratislave. Naši atléti sa v silnej konkurencii vo výsledkových listinách nestratili. András Takács sa v behu na 400 m umiestnil na 6. mieste. Rovnakú pozíciu vybojoval v skoku do výšky aj Samuel Palkó. Daniel Jančik dosiahol v behu na 800 m 7. najlepší čas a výkon Kristófa Nyíriho na tisícpäťstovke stačil tiež na 7. miesto. V desiatke najlepších figuroval aj Peter Képes. V skoku do diaľky sa umiestnil na 9. mieste. Dievčatám sa darilo menej. Alexandra Gavulová obsadila 17. miesto vo vrhu guľou a Liana Magyarová dosiahla v behu na 300 m 21. čas. Tréner Norbert Pecze za predvedené výsledky svojich zverencov pochválil, no zároveň prízvukoval, že je stále priestor na zlepšenie k prípadnému pódiovému umiestneniu.

V sobotu 5. marca usporiadal Zápasnícky klub Moldava nad Bodvou Otvorené majstrovstvá okresu Moldavy vo voľnom štýle. Na turnaji zápolilo 86 zápasníkov z 9 rôznych klubov z celého Slovenska. Domáce družstvo sa stalo najúspešnejším tímom pred ZK Wrestling Stará Ľubovňa a ZK Corgoň Nitra. V individuálnych súbojoch si víťazstvo vo svojich kategóriách pripísali Ľuboš Rozenberg (do 80 kg), Michal Komár (do 43 kg), Tobias Švečka (do 36 kg) a Samuel Široký (do 40 kg).
Piati reprezentanti klubu sa 27. marca zúčastnili na medzinárodnom turnaji v maďarskom Szerencsi. V konkurencii 170 zápasníkov sa naši zápasníci ukázali vo výbornom svetle keď získali 4 drahé kovy. Denis Tomko získal v kategórii U9 do 28 kg zlatú medailu. Striebro získali Simon Sciranka (U9 do 30 kg) a Šimon Heinrich (U13 do 42 kg). Bronzovú medailu za tretiu priečku získal Roland Heinrich v kategórii U15 do 57 kg.

Šachisti JT Reality Moldava nad Bodvou sú aj v tejto sezóne účastníkmi 2. ligy D. V mesiaci marec odohrali štyri ligové súboje. 5. marca podľahli v 6. kole 1. ŠK Košice tesne 3,5 : 4,5. O deň neskôr sa hralo ďalšie ligové kolo a Sláviu UPJŠ Košice C porazili s prehľadom 6,5 : 1,5. 26. marca v rámci 8. kola porazili Sláviu PU Prešov 5:3 a v deviatom kole s PŠK Tatranom Dason Prešov ťahali za kratší koniec a súperovi podľahli 2:6. V 12-člennej ligovej tabuľke patrí našim šachistom priebežné 8. miesto.

Zoltán Lukács a Ján Furjész hájili moldavské farby vo Východoslovenskom biliardovom pohári. 26. marca sa v rámci 8. kola odohrali súboje v Prešove. Zoltán sa prebojoval do semifinále a z turnaja odchádzal s pohárom za tretie miesto. Ján po zisku bronzu z predošlého februárového kola tentokrát skončil vo štvrťfinále. Obom našim biliardistom vystavil stopku Martin Oriňák. Zoltán sa 6. marca zúčastnil aj na košickom turnaji BC Relax Cup, v ktorom v konkurencii 16 hráčov s prehľadom zvíťazil.

Dátum vloženia: 8. 4. 2022 11:19
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 4. 2022 11:29