Začiatkom mája vyhlásilo mesto Moldava nad Bodvou v rámci projektu Modrotlač džínsovina monarchie medzinárodnú súťaž Suveníry s modrotlačou, ktorú spolu s vyhlasovateľom organizačne zastrešilo Mestské kultúrne stredisko.
V pondelok 12. júla 2021 sa netradične v popoludňajších hodinách uskutočnilo v poradí už 28. zasadnutie mestského zastupiteľstva. Vo viac než trojhodinovom programe poslanci prerokovali a uzavreli 17 bodov a v dvoch bodoch prerušili rokovanie.
S projektom Priestor nás spája z Nórskeho finančného mechanizmu sa skvalitní práca s mládežou a zrekonštruuje sa staré kino.
Každá z moldavských škôl sa usiluje skrášliť svoje priestory tak, aby sa v nich žiaci cítili príjemne a komfortne. Nie vždy však na to postačujú prostriedky zo štátu alebo od zriaďovateľa...
Vo štvrtok 24. júna 2021 o 15.30 hod. v predvečer svätojánskej noci sa otvorí v F-klube na prízemí MsKS popularizačná výstava o modrotlači s poetickým názvom Zahalená v modrom.
Počas víkendu 19. a 20. júna sa na atletickom štadióne Technickej univerzity v Košiciach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska dorastencov a dorasteniek.
Vo štvrtok 10. júna 2021 sa konalo v poradí už 27. zasadnutie mestského zastupiteľstva.
Premiér Eduard Heger sa dohodol so zástupcami samospráv, Združením miest a obcí Slovenska, Úniou miest Slovenska a združením samosprávnych krajov SK8, na pravidelných kvartálnych stretnutiach.
Projekt Modrotlač džínsovina monarchie, ktorým odhaľujeme tajomstvá výroby modrotlače v dielni majstrov Finkeiovcov v Moldave a zdobnosť tkáčskeho remesla v partnerskom meste Encs naberá na obrátkach.
Tento týždeň v utorok (25.5.2021) sa na mestskom úrade stretli zástupcovia mesta so zhotoviteľom stavby a ďalšími zainteresovanými dodávateľmi multifunkčnej haly, aby si konkretizovali podmienky zmluvy a realizáciu diela.
V pondelok 24. mája sa v Inkubátorovom dome uskutočnilo očkovanie vakcínou Pfizer BioNTech mobilnou očkovacou jednotkou.
Atletický legionársky klub z Moldavy nad Bodvou sa 14. a 15. mája 2021 zúčastnil na 1. kole Atletickej ligy v Košiciach.
Trápi nás to všetkých, hovorí sa o tom veľa. Minulý týždeň bola vyhlásená tradičná kampaň a aj napriek nepriaznivému počasiu sa do nej do dnešného dňa zapojilo 8 tímov.
Minulý týždeň vo štvrtok 29. apríla 2021 opäť zasadlo mestské zastupiteľstvo.
Každoročne Hvezdáreň Medzev usporadúva regionálne kolo celoslovenskej výtvarnej postupovej súťaže, ktorej vyhlasovateľom je Slovenská ústredná hvezdáreň Hurbanovo.
Občianske združenie Time4Fun, v ktorom sa aktivizujú aj moldavskí priaznivci športu sa zapojilo do výzvy SPORT4GREEN, ktorej účastníci svojou registráciou a hlasovaním prispeli k tomu, že niektoré obce a mestá získali ako cenu sadenice stromov...
V Moldave nad Bodvou vzniklo vďaka slovensko-maďarskej spolupráci nové miestne trhovisko.
V uplynulých dňoch došlo na Kalvínskej ulici neďaleko starej autobusovej stanice k vandalskému činu, ktorý pohoršil obyvateľov, ale roztrpčil aj pracovníkov odboru správy Mestskej zelene z Mestského úradu.
Elektronické sčítanie formou samosčítania končí 31. marca. Primátor mesta Slavomír Borovský vyzýva občanov, aby využili tieto posledné dni a splnili si túto zákonnú povinnosť sami z domu.
Mobilné odberové miesta v našom meste prevádzkujú súkromné spoločnosti podľa platných zmlúv a povolení do 31.3.2021.
Tradície sa majú uchovávať v časoch dobrých aj v horších. Naši predkovia si ich ctili a možno vedeli prečo.
Mestský úrad upozorňuje obyvateľov, že sčítanie obyvateľov končí 31. marca 2021.
Od 15.2.2021 do 31.3.2021 prebieha na celom Slovensku samosčítavanie obyvateľstva. Mestský úrad upozorňuje obyvateľov, aby nezabudli sčítať aj svoje deti.
Milí priaznivci Základnej umeleckej školy, prinášame Vám výstavu prác žiakov výtvarného odboru.
V našom meste – tak ako v mnohých iných – sa postupne zatepľujú verejné budovy. Za posledných 5 rokov sa zateplili aj budovy troch materských škôl, ktoré zriaďuje mesto.
Od pondelka 22. februára 2021 funguje objednávkový systém aj na MOM na Rožňavskej ulici.
Práca MOMiek v našom meste naráža na neznalosť platných epidemických opatrení, v ktorých sa žiaľ už obyvatelia strácajú.
V pondelok 15. februára 2021 sa oficiálne začalo sčítanie obyvateľov.
Prvýkrát prebieha výlučne elektronické a integrované. Integrované a elektronické sčítanie prináša mnohé výhody ako presnejšie a kvalitnejšie údaje, šetrenie životného prostredia ako aj skrátenie času bezpečnosť pri vypĺňaní
Spoločnosť EMED s.r.o. - prevádzkovateľ mobilného odberného miesta MOM v športovej hale K5 na Námestí Ľ. Štúra vyzýva občanov, ktorí sa potrebujú dať otestovať, aby v záujme rýchleho vybavenia prednostne využívali objednávkový systém.