V pondelok 24. mája sa v Inkubátorovom dome uskutočnilo očkovanie vakcínou Pfizer BioNTech mobilnou očkovacou jednotkou.
Mesto reagovalo začiatkom mesiaca na výzvu Košického samosprávneho kraja, zrealizovalo prieskum záujmu a deklarovalo ho registráciou na portáli. V predstihu zabezpečilo spracovanie zoznamov, priestor a nevyhnutné podmienky na bezproblémový priebeh akcie. Kraj sprostredkoval poskytnutie tejto služby, ktorú už v pondelok prakticky vykonávali štyria zdravotníci zo spoločnosti MEDIX s.r.o. Organizačne očkovanie realizovali štyria administratívni pracovníci z mestského úradu, dvaja mestskí policajti a zázemie a vybavenie podľa požiadaviek KSK zabezpečili zamestnanci z odboru správy budov a správy majetku mesta.
Zaočkovaných bolo 346 obyvateľov prevažne starších alebo tých, ktorým okolnosti nedovoľujú cestovať za očkovaním na pridelené vakcinačné centrum.
Najstarší zaočkovaný mal 89 rokov a najmladší 16 rokov. Službu využilo aj 41 obyvateľov z okolia Moldavy.
Druhou dávkou sa bude očkovať o 4 týždne tiež v Inkubátorovom dome. Na očkovanie budú obyvatelia pozývaní sms správou.
Obyvatelia mesta v ankete mestskej televízie túto službu veľmi oceňovali.