Mesto Moldava nad Bodvou - Zjednodušená verzia stránok
Nastavenie veľkosti písma
+

Aktuality - Vitaj jar!

Vitaj jar!

Ani tohto roku nemohlo chýbať v našom meste Vynášanie Moreny

V Moldave nad Bodvou sme si spoločne opäť pripomenuli obľúbený zvyk – vynášanie Moreny. Spolu s primátorom mesta Slavomírom Borovským sme symbolicky uzavreli zimné obdobie a privítali prichádzajúcu jar. 

Zapálenú Morenu sme odovzdali prúdu Bodvy, aby odniesla všetko ťaživé a chladné, čo so zimou odchádza. Tento tradičný rituál nám každoročne pripomína, že po každom chladnom období prichádza nový začiatok plný života a energie.

O krásnu atmosféru sa postarali deti z detského folklórneho súboru Čučoriedky a zo ZŠ na ulici Severnej, ktoré svojím spevom a tancom vniesli medzi nás radosť a úsmev. 

Silný zážitok umocnila aj harmonika pána Vysokaia, ktorá dodala celej udalosti jedinečný nádych tradície.

Sme radi, že takéto zvyky v našom meste stále žijú a spájajú nás. Každý rok si vďaka nim pripomíname, aké dôležité je uchovávať naše tradície a tešiť sa z nových začiatkov. 

Nech je jar, ktorá prichádza, plná svetla, radosti a pozitívnej energie. 

 

Foto: Viktor Szemán
Kompletná fotogaléria

Dátum vloženia: 24. 3. 2026 8:39
Dátum poslednej aktualizácie: 24. 3. 2026 8:47
Autor: Mestské kultúrne stredisko