Mesto Moldava nad Bodvou - Zjednodušená verzia stránok
Nastavenie veľkosti písma
+

Aktuality - V Moldave sme spoločne postavili máj

V Moldave sme spoločne postavili máj

Na tradičnom stavaní mája nechýbali ani kultúrne vystúpenia detí

Tradičné stavanie mája sa začalo slávnostným májovým sprievodom od Gymnázia Štefana Mojsesa až na hlavné námestie. Súčasťou sprievodu boli študenti gymnázia, detský spevácky zbor Pantľika a žiaci základnej školy na ulici ČSA 15.

V kultúrnom programe vystúpili deti z materskej školy zo Spojenej cirkevnej školy bl. Sáry Salkaházi s krásnym vystúpením. S nádherným programom sa predstavili aj deti z detského speváckeho zboru Pantľika pri ZŠ ČSA 15, ktoré vytvorili výnimočnú atmosféru. Všetkým účinkujúcim a pedagógom patrí veľké poďakovanie. 

Na májovú brezu symbolicky uviazal stuhu primátor mesta Slavomír Borovský spolu s deťmi z detského speváckeho zboru Pantľika. Následne študenti Gymnázia Štefana Mojsesa slávnostne vztýčili máj, ktorý bude počas mája symbolom úcty ku všetkým ženám a dievčatám v našom meste.

Ďakujeme zamestnancom sociálneho podniku za spoluprácu pri organizácii podujatia a osobitné poďakovanie patrí aj pánovi Arpádovi Juhásovi za darovanie nádhernej brezy. 

Foto: Gabriel Jakab

Dátum vloženia: 14. 5. 2026 13:15
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 5. 2026 13:15
Autor: Mestské kultúrne stredisko