Uplynulý víkend sa v partnerskom meste Encs uskutočnilo Stretnutie partnerských miest, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia Mesta Moldava nad Bodvou. Delegáciu nášho mesta tvorili primátor mesta Slavomír Borovský, zástupca primátora Norbert Krušinský a riaditeľ Mestského športové klubu Tibor Podracki.
V piatok 1. mája v doobedňajších hodinách absolvovali delegácie prechádzku mestom Encs kde popri nezáväzných rozhovoroch spoznávali maďarské partnerské mesto. Poobede bol na programe Majáles s koncertom viacerých interpretov popri ďalších zaujímavých sprievodných programoch.
V sobotu sa zástupcovia miest presunuli do kaštieľa Istvána Csomu kde si mohli pozrieť výstavu mestskej časti Abaújdevecser. Po návšteve v múzeu bolo na programe posedenie za okrúhlym stolom, kde sa rozoberali všeobecné témy. Počas rokovania sa načrtli aj nové možnosti spolupráce. V poobedňajších hodinách absolvovali výpravy výlet v okrese Abaúj. Stretnutie partnerských miest vyvrcholilo slávnostnou večerou.
Zástupcovia nášho mesta svojou návštevou posilnili dlhotrvajúce dobré vzťahy, ktoré sa ešte výraznejšie prehĺbili a zároveň získali nové kontakty s možnosťou spolupráce.