MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

[top-4]
Slovenský jazykMaygyarul
Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Skríning v Moldave nad Bodvou tento víkend a pondelok - AKTUALIZOVANÉ

21.01.2021 12:58

Mesto Moldava nad Bodvou oznamuje obyvateľom, že cez víkend a v pondelok bude organizovať skríning obyvateľov na ochorenie COVID-19. Dočasné odberné strediská sa vytvoria na štyroch miestach. Obyvateľom odporúčame riadiť sa podľa zoznamu ulíc, ktoré sú pridelené ku každému odbernému miestu.

Antigénové testy sa budú robiť denne od 8.00 do 18.00 hod. s prestávkou od 12.00 do 13.00 hod. (posledný odber je o 17.45 hod.) v týchto termínoch a na týchto miestach:
23.1. (sobota) - Kultúrny dom Budulov, mestská časť Budulov
23. - 25.1. (sobota - pondelok) - Penzión Bodva, Školská 5
23. - 24.1. (sobota - nedeľa) - areál bývalej STS, Budulovská cesta 31
24. - 25.1. (nedeľa - pondelok) - Inkubátorový dom, Školská 10, bezbariérový vstup - hlavne pre imobilných a starších ľudí

Testovanie je dobrovoľné, avšak na pohyb do zamestnania a do prírody sa bude vyžadovať od 27. januára negatívny test. Neodporúča sa obyvateľom nad 65 rokov, prípadne ani obyvateľom so zníženou mobilitou či zdravotnými obmedzeniami, ktorí sa vyhýbajú sociálnemu kontaktu. Testovanie sa netýka ani detí do 15 rokov. Na testovanie je potrebné priniesť platný občiansky preukaz.

Stále mobilné odberné miesto (MOM) bude zriadené v športovej hale K5 na Námestí Ľ. Štúra v závislosti od rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR. Predpokladaný termín otvorenia MOM je 23. január (sobota), alebo 24. január (nedeľa) a v prevádzke bude do 31. marca 2021.

Obyvateľom tiež odporúčame sledovať facebookovú stránku mesta – MoldaVArietas, na ktorej budú zverejňované zábery z aktuálneho stavu počtu ľudí na odberných miestach približne každé dve hodiny.

Prípadné zmeny a aktualizácie budú zverejňované na webovej stránke mesta, v mestskej aplikácii a na facebookovej stránke MoldaVArietas.


Zoznam ulíc