MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Beseda s dôchodcami o bezpečnosti

23.11.2015 13:04

Príslušníci policajného zboru na čele s riaditeľom Obvodného oddelenia PZ v Moldave n/B Tiborom Draskóczym a zástupca náčelníka Mestskej polície Peter Hodermarský uskutočnili na podnet vedenia mesta prednášku o nástrahách, ktoré ohrozujú bezpečnosť starších ľudí. Cenné rady a informácie si v pondelok 16. novembra v sále Mestského kultúrneho strediska vypočuli seniori z Klubu dôchodcov.

Na ulici číha nebezpečenstvo nielen na mladých ľudí, ale hlavne na osoby vyššieho veku. Skôr podľahnú lži, či nástrahám zlodejov pre svoju dôverčivosť. Prednášajúci poskytli rady ako si zabezpečiť majetok, ako sa vyhnúť podvodom, a ako predchádzať riziku prepadnutia.

Dôchodcovia sa aktívne zapájali do diskusie a rozoberali sa aj prípady z praxe, ktoré prežili na vlastnej koži. Každý zúčastnený dostal brožúrku s praktickými radami od samotných autorov publikácie. Jedným z nich je Rastislav Gergely, riaditeľ Obvodného oddelenia PZ vo Veľkej Ide.

Prednášku o bezpečnosti inicioval primátor mesta Slavomír Borovský. Odpovedal na otázky seniorov ohľadom plánov súvisiacich so zvýšením bezpečnosti v Moldave, a to konkrétne rozšírením kamerového systému a dlhším svietením pouličných lámp. Do praxe sa v blízkej budúcnosti majú uviesť prví okrskoví policajti z radov príslušníkov Mestskej polície, čo by malo napomôcť k zníženiu kriminality a väčšej dôvere voči strážcom poriadku. Brožúry s radami ako chrániť svoj život, zdravie a majetok zakúpilo mesto aj pre ďalších obyvateľov mesta v dôchodkovom veku. Doručené budú priamo do ich domácností v najbližších dňoch. Reportáž o prednáške si môžete pozrieť v Mestskej televízii v pondelok 23. novembra.