MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

[top-4]
Slovenský jazykMaygyarul
Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Umenie súčasnosti v ZUŠ

02.05.2018 9:12
Vo štvrtok 26. apríla sa vo veľkej sále Mestského kultúrneho strediska uskutočnil verejný koncert Základnej umeleckej školy na tému umenie súčasnosti.
Verejný koncert bol akýmsi zrkadlom dnešnej doby. Počas 21. storočia sa vo sfére umenia vystriedalo naozaj takmer všetko. V hudbe, divadle, aj vo výtvarnom umení. Pestrú paletu žánrov predviedli žiaci Základnej umeleckej školy v koncertnej sále. Dobrou tradíciou tohto koncertu sa stáva vystúpenie populárnych muzikantov. Hosťom podujatia bol tentoraz Zoli Šalai, klávesák kapely No Name, ktorý poslucháčom zahral so svojim synom, žiakom Základnej umeleckej školy v Moldave.
Zaujímavosťou je, že s riaditeľom Miroslavom Smrekom boli spolužiakmi na konzervatóriu. Podľa jeho slov zostal Zoli rovnako skromný, ako počas študentských čias. Za svoje vystúpenie si hudobník vyslúžil symbolickú horalku ako všetci ostatní účinkujúci. Vyslovil vďaku za to, že mohol vystúpiť na verejnom koncerte v Moldave nad Bodvou, kde si vyslúžil od obecenstva veľký potlesk.
Pódium patrilo talentovaným žiakom nielen z hudobných odborov. Predviedli sa aj nádejné tanečníčky či herci. Riaditeľ školy Miroslav Smrek bol na svojich žiakov právom hrdý. Koncert slúžil aj ako motivácia pre budúcich žiakov školy, ktorí sa vďaka ZUŠ-ke raz môžu stať takými osobnosťami, akou je napríklad aj člen skupiny No Name.
V závere koncertu vystúpil orchester Art Orchestra, ktorý návštevníkom poskytol nezabudnuteľný pocit vo forme umeleckého zážitku. Verejný koncert Základnej umeleckej školy je pre všetkých účinkujúcich, ale aj poslucháčov ukážka súdržnosti a chuti spoločne prezentovať umelecké aktivity.
Koncert bol v doobedňajsích hodinách odprezentovaný, žiakom prvého stupňa základných škôl a vyslúžil si obrovský potlesk.