MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

[top-4]
Slovenský jazykMaygyarul
Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Vandalizmus v meste

13.04.2021 13:34
V uplynulých dňoch došlo na Kalvínskej ulici neďaleko starej autobusovej stanice k vandalskému činu, ktorý pohoršil obyvateľov, ale roztrpčil aj pracovníkov odboru správy Mestskej zelene z Mestského úradu.
Neznámy páchateľ sa bezdôvodne vyvŕšil na mladom len nedávno zasadenom stromčeku sakury ľudovo nazývanej aj japonská čerešňa tak, že mu ulomil korunu a kmeň nechal na mieste. Sadenica tohto stromčeka stála 78 € a tento druh ozdobnej ružovo kvitnúcej čerešne vyrastá až do výšky štyroch metrov a považuje sa okrasu všetkých záhrad a parkov.
Navyše stromček bol vysadený v rámci náhradnej výsadby, ktorá sa opiera o rozhodnutia kontrolovateľné a pokutovateľné úradmi. O výrub šiestich poškodených a starých stromov v inej lokalite požiadal Mestský úrad už na jeseň v roku 2018 a Okresný úrad Košice-okolie, Odbor starostlivosti o životné prostredie mu to dovolil pod podmienkou, že vo vegetačnom období roku 2019 - 2020 vysadia 6 kusov nových stromov a zabezpečia starostlivosť o ne po dobu troch rokov.
Preto prosíme obyvateľov, ktorí sú svedkami takýchto vandalských činov, aby ich bezodkladne nahlásili na Mestskej polícii, pretože takéto výtržníctvo nie je možné v meste tolerovať.