MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

[top-4]
Slovenský jazykMaygyarul
Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Termín odovzdania prác SUVENÍRY s MODROTLAČOU sa posúva na 17.6.2021

02.06.2021 14:00
Projekt Modrotlač džínsovina monarchie, ktorým odhaľujeme tajomstvá výroby modrotlače v dielni majstrov Finkeiovcov v Moldave a zdobnosť tkáčskeho remesla v partnerskom meste Encs naberá na obrátkach. Uskutočnili sa odborné etnografické a genealogické výskumy modrotlače aj tkáčstva v Above, v príprave sú popularizačné brožúry o týchto remeslách a u nás v Moldave sa finišuje s prípravou výstavy, ktorá by mala byť sprístupnená koncom júna.
Súčasne s tým sa administratívne schvaľujú zmeny v aktivitách a rozpočte, ktoré si vyžiadala pandemická situácia znemožňujúca realizovať niektoré aktivity kvôli uzatvoreniu hraníc a zákazu hromadných kultúrnych podujatí.
Z uvedeného dôvodu sa konala aj pracovná porada, na ktorej sa organizátori rozhodli vyhovieť žiadosti viacerých škôl, ktoré ťažko zvládajú nápor povinností po nástupe žiakov do škôl a presunúť uzávierku súťaže SUVENÍRY s MODROTLAČOU na 17.6. 2021.
Týmto dávame do pozornosti súťažiacim a vyzývame aj ostatných záujemcov, že na zhotovenie svojich návrhov majú ešte 2 týždne a budeme radi, ak sa do súťaže zapoja v čo najväčšom počte. Čakajú na nich zaujímavé a užitočné ceny - príslušenstvo k mobilom a tabletom a rôzne kreatívne potreby.
Oceňuje sa najmä nápad a použitie prvku modrotlače v súťažnom návrhu. Technika akou bude zhotovený návrh – či už kresba, počítačová grafika, fotografia či koláž - nie je rozhodujúca.
Zároveň sa spustila výzva na získanie predmetov - pečiatok, odevov, látok alebo dokumentov týkajúcich sa modrotlače. Cieľom je zdokumentovať toto remeslo v našom meste a okolí v čo najširšom rozsahu a predmety budú súčasťou expozície múzea.