MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Supercelárna búrka vyvracala v meste stromy

28.06.2019 13:21
Vo štvrtok 27. júna 2019 v popoludňajších hodinách Moldavu zasiahol okraj búrky, ktorý tu spôsobil spúšť nebývalého rozsahu. Búrky, ktoré sa sformovali na čele studeného frontu postupovali z Prešovského do Košického kraja a okolo poludnia zasiahli Košice, kde padali krúpy vo veľkosti pingpongových loptičiek. V metropole v epicentre búrky vážne poškodili aj karosérie áut, dokonca rozbíjali okná.
Moldavu okraj tejto búrky supercelárneho charakteru zasiahol okolo 12.45. Krúpy tu nepadali, ale veterná smršť, ktorá ju sprevádzala vyvrátila niekoľko stromov. Na chodník padol strom na ulici ČSA oproti úradu práce, ďalšie sa vyvrátili na sídlisku na námestí Ľ. Štúra pri kotolni K5 a na parkovisku za OD COOP Jednota, jeden strom sa vyvrátil na kopci v lese pri serpentínke a mohutná vŕba sa zlomila aj v areáli školy na ulici ČSA.
Našťastie padajúce stromy nikoho nezasiahli a zatiaľ sú hlásené len predbežné materiálne škody – poškodenie strechy na budove školy na ul. ČSA, pretrhnuté elektrické vedenie na Námestí budovateľov a poškodenie zadnej časti parkujúcej dodávky, na ktorú spadol strom.
Tri spadnuté stromy, ktoré bránili v premávke boli pracovníkmi Správy mestskej zelene popílené a odpratané hneď a na odstraňovaní ďalších sa bude pracovať v priebehu nadchádzajúcich dní.