MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Oprava havárie cesty pri MsKS

02.09.2019 12:10
Správa ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) ako správca cesty 2/550 sa pustila do opravy cesty na Hlavnej ulici pri Mestskom kultúrnom stredisku. Pri otvorení pukliny pracovníci zistili, že sa tam nachádza rozsiahly cca 30 cm hlboký otvor, ktorý držala len betónová obruba a tenká vrstva asfaltu.
Ako je známe, celé centrum mesta je podpivničené a príčinou havárie bol zosun pevného telesa cesty do podzemia. Ďalší postup nám upresnila Ing. Bernadeta Dzubajová, poverená riaditeľka SC KSK pre oblasť Košice - okolie: "Otvor musíme vyrezať v takej  šírke, až kým pod cestou nie je pevná vrstva. Potom ju zasypeme makadamom a budeme zhutňovať vibračnou doskou aj niekoľko dní, kým to bude potrebné. Ďalšie dni má zapršať a to je dobré, lebo aj dažďom sa terén prirodzene zhutní. Na takto zhutnený povrch položíme železobetónovú dosku a na ňu potom dáme asfalt".
Z uvedeného je jasné, že termín dokončenia nie je možné určiť.
Opravu havarijného stavu robí SC KSK z vlastného rozpočtu a s vlastnými technickými a personálnymi kapacitami. V najbližších dňoch sa bude realizovať oprava chodníka a parkoviska, ktoré sú už v správe mesta.