Mestská polícia
Kultúra v meste

Moldavskí atléti s ďalšou zbierkou medailí

26.08.2020 9:04
V sobotu 22. augusta 2020 sa v Košiciach uskutočnili Majstrovstvá VsAZ v atletike jednotlivcov mužov, žien, juniorov, junioriek, dorastencov a dorasteniek. Vo viacerých disciplínach súperili aj reprezentanti Atletického legionárskeho klubu, ktorým sa podarilo vylepšiť aj niekoľko osobných rekordov.
Zlaté medaily si vybojovala trojica atlétov. Kristóf Nyíri, Annamária Horváthová a Denis Fridmanský boli najrýchlejší v behu na 1500 metrov. O zisk strieborných medailí sa postarali Daniel Jančik (beh na 800 m) a András Takács (beh na 400 m). Tomáš Chovanec získal bronzy vo vrhu guľou a v hode oštepom. Tretie miesto obsadili aj dievčatá (Henczová, Gállová, Pelegrinová, Horváthová) vo švédskej štafete.
Na záver súťažného dňa boli vyhodnotené prvé dve kolá Majstrovstiev družstiev dorastencov, kde moldavskí chlapci vybojovali skvelé 2. miesto a zabezpečili si tým postup na Majstrovstvá Slovenska.