MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

[top-4]
Slovenský jazykMaygyarul
Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Lake Fest Budulov

28.09.2020 11:53
V sobotu 19. septembra 2020 sa rozľahlý rekreačný areál neziskovej organizácie Voda a život v Budulove zaplnil množstvom návštevníkov, ktorí sa rozhodli pookriať pri posledných teplých lúčoch nádherného babieho leta. Spolu s organizátormi, súťažiacimi a účinkujúcimi sa tam zišlo takmer 900 ľudí a o zábavu či relax tam nebola núdza. Aj keď pri tomto počte návštevníkov už v terajšej situácii hygienici spozornejú, fakt, že areál sa rozprestiera na ploche 3 hektáre bol veľkou výhodou a ľudia sa tu netlačili hlava na hlave ako vo Vysokých Tatrách alebo v iných propagovaných prírodných krásach Slovenska.
Tí, čo prišli - neoľutovali. Všetkého bolo dosť - zábavy, atrakcií, domácich produktov a nakoniec aj jedla - aj keď pri sprísnených opatreniach len pre tých, ktorí si ho navarili. Jazdu na koni a skákací hrad vyskúšali hádam všetky deti. Potešili sa aj ukážke výcviku psov, ktorý predviedol príslušník policajného zboru p. Sceranko. Avšak kajaky, kanoe a padlebord na vode si už vyžadovali trochu viac zručnosti a opatrnosti. Za to však doniesli športovcom adrenalínový zážitok, na ktorý sa nezabúda. Súťaž vo varení hostila 14 družstiev a varilo sa naozaj pestro: guláše z bravčoviny, jahňaciny, hovädziny, kapustnica, rybacia polievka - halászlé, lečo, palacinky a aj plnené mäso. Prvenstvo v súťaži získalo družstvo Most-Híd s viceprimátorom Norbertom Krušinským v roli šéfkuchára. No a tí, ktorí neholdujú športovaniu ani jedlu sa mohli pokochať nápaditosťou a zručnosťou remeselníkov a hand-made tvorcov a zakúpiť si ich výrobky v 12 predajných stánkoch.
O dobrú náladu sa postarala skupina rómskych hudobníkov z Maďarska, ktorá vyhrávala od obeda až do neskorého večera.
Poďakovanie za tento pohodový víkend patrí hlavnému organizátorovi Základnej organizácii CSEMADOKu v Budulove, ale aj spoluorganizátorovi Mestskému kultúrnemu stredisku v Moldave nad Bodvou. Osobitné poďakovanie patrí Športovému klubu Bodva a firme 4 YOU REALITY.
Samozrejme aj všetkým 52 donorom, ktorí prispeli do tomboly a potešili všetkých vylosovaných. Šťastie a úsmev však boli v tento deň a v tomto areáli nepísanou vstupenkou. Príďte sa presvedčiť o rok.

-jk-
Foto: Peter Takáč