MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

[top-4]
Slovenský jazykMaygyarul
Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

IKABOG nakresli a vyhraj

23.12.2020 9:21
Nestáva sa často...že medzi ilustrátormi knihy J.K. Rowlingovej je dievčatko z Moldavy.
Ikabog nie je príbeh o Harrym Potterovi a neodohráva sa v čarodejníckom svete. Je to úplne samostatný príbeh J.K Rowlingovej, rozprávka, ktorá sa odohráva v imaginárnom svete nazývanom Blahobytia. Všetci rozumní obyvatelia Blahobytie vedeli, že ikabog je iba legenda na strašenie neposlušných detí. Legendy sú však zvláštne, pretože niekedy začnú žiť vlastným životom... 
Autorka knihy Ikabog, J.K. Rowlingová, si želala, aby knihu vo všetkých krajinách ilustrovali samy deti – čitatelia príbehu. Súťaž bola spustená od 1. septembra do 23. októbra, kde každý nový pracovný deň pribúdali nové kapitoly a čitatelia ich mali ilustrovať.
Do súťaže  prišlo viac ako 1 600 ilustrácii. 34 šťastlivcov vybraných porotou  zloženou z redaktoriek detskej literatúry Ikaru a ilustrátorov Ľuboslava Paľa a Adriána Macha vybrala najlepšie kresby, ktoré sa stali súčasťou knihy.
Veľmi nás teší, že jednou z výherkýň sa stala žiačka 3.C našej školy Sofia Oravczová. Jej ilustrácia je súčasťou knihy, ktorá v tlačenej verzii vychádza teraz v decembri. Okrem knihy IKABOG, výherného certifikátu, ktorý potvrdzuje, že jej umelecké dielo je publikované v knihe IKABOG, Sofia vyhrala detské knihy v hodnote 300 € pre svoju triedu.
Sofika, srdečne blahoželáme a prajeme Ti ešte veľa, veľa úspechov!

ZŠ ČSA