MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Deň rodiny v Športovom areáli pod kopcom

16.07.2020 13:41
Minulú nedeľu 12. júla 2020 sa v Športovom areáli pod kopcom uskutočnil veľkolepý Deň rodiny. Podujatie pod spoločnou organizačnou taktovkou mestských kultúrnych a športových organizácii sa tešilo nebývalému záujmu tisícky návštevníkov. Nečudo, veď to bolo od začiatku marca, kedy vypukla epidémia nákazy COVID-19, prvé masovejšie podujatie s množstvom atrakcií. Ani chladnejšie počasie, ktoré od predchádzajúceho dňa kleslo takmer o 10 stupňov, neodradilo množstvo rodín od úmyslu zabaviť sa, či zasúťažiť si.
Športovci si mohli svoju zručnosť vyskúšať na cyklopretekoch, ktoré viedli členovia občianskeho združenia Time4fun a zaregistrovalo sa na ne 80 súťažiacich. Ďalšie športové disciplíny si vzali pod patronát moldavskí atléti z Athletic Legion Clubu a horolezci z Horolezeckého klubu.
Z atrakcií mala snáď najväčší divácky úspech exhibícia profesionálnych hasičov z Moldavy, ktorí predviedli ukážku hasičskej techniky. Deti sa potešili aj skákaciemu hradu, maľovaniu na tvár, cukríkovému dažďu, detskému zábavnému programu s Haligandou ale aj tvorivej dielni, kde si mohli vyskúšať prácu s hlinou.
Rodičia zase "otestovali kapacity a kvalitu" nového prevádzkovateľa Športového areálu Bowling klubu LINEAS v bufete a pri vonkajšom posedení, ktoré im po dlhých mesiacoch sociálneho odlúčenia veľmi dobre padlo.
Poďakovanie za toto skvelé popoludnie priam nabité atrakciami patrí Mestskému kultúrnemu stredisku a Mestskému športovému klubu, ktoré všetky tieto aktivity zabezpečili a v ťažkých podmienkach, mysliac na možné riziká nákazy, aj bravúrne zvládli.
Veríme, že v nasledujúcich dňoch si všetci užijeme krásne teplé leto doma a ak Vás zaujíma, čo si pre Vás rozliční organizátori v Moldave pripravili, sledujte stránku www.kulturamoldava.sk a www.moldava.sk.

-jk-