Mestská polícia
Kultúra v meste

Adam Klajber začal sezónu bronzovými medailami

17.09.2020 12:51
V sobotu 29. augusta sa v Prešove uskutočnil prvý turnaj Slovenského pohára mužov do ktorého zasiahol aj Adam Klajber. V skupinovej fáze najstaršieho turnaja na Slovensku (O Pohár Duklianskych hrdinov) nespoznal chuť prehratého setu a po troch hladkých výhrach sa kvalifikoval do vyraďovacej časti turnaja. V osemfinále si poradil so Samuelom Palušekom z Lokomotívy Košice 3:1. Vo štvrťfinálovom súboji si poradil rovnakým skóre s Juanom Sebastianom Sanchezom Mosquerom reprezentujúceho Družbu Bardejov. V boji o finále stroskotal na rakete Jakuba Zelinku z pražského El Nino a získal tak bronzovú medailu za 3. miesto.

O týždeň neskôr, 5. septembra štartoval Adam na ďalšom turnaji Slovenského pohára – na Mildeho memoriále v Ružomberku. Opäť sa prebojoval do semifinále, keď postupne zdolal Róberta Valucha (STO Valča) 3:1, Juana Sebastiana Sancheza Mosqueru (Družba Bardejov) 3:1 a Tomáša Kopányiho (TJ Agrotec Hustopeče) 3:2. Jeho púť skončila opäť pred bránami finále, keď nestačil na neskoršieho víťaza Alexandra Valucha (TSG Kaiserslautern).
Adam v Ružomberku štartoval aj v súťaži družstiev. Po boku Filipa Delinčáka to dotiahli do štvrťfinále.

Tretie kolo Slovenského pohára mužov - Memoriál Františka Karandyšovského v Humennom bol kvôli pandémii koronavírusu preložený z 19. septembra na neurčito.