V sobotu 27. septembra 2025 sa Moldava premenila na hlavné mesto chutí a vôní nášho regiónu. Návštevníci zažili pravý maratón kulinárskych schopností, kde nechýbali skvelé výkony súťažiacich, hodnotené odbornou porotou. Rozmanité farby jedál, bohaté chute i lákavé vône prilákali stovky milovníkov dobrého jedla.
Program spestrili vystúpenia detskej folklórnej skupiny Čučoriedky, ženského speváckeho súboru Živena, ľudovoumeleckého súboru Szöttes z Bratislavy a hudobnej skupiny Contra Band. Svojou prítomnosťou nás poctili aj hostia z partnerského maďarského mesta Karcag, ktorí si okrem prehliadky mesta, športových inštitúcií a pamätihodností nenechali ujsť ani atmosféru Gastrofestu.
Pre rodiny s deťmi bola pripravená remeselná zóna s tvorivými workshopmi, ktoré priblížili krásu tradičných remesiel – modrotlač, plstenie, medovnikárstvo či výrobu keramiky. Obrovský záujem o tieto aktivity potvrdil, že má zmysel ich ďalej rozvíjať a rozširovať.
Do súťaže vo varení sa zapojilo 9 družstiev. Porota vybrala tri najlepšie kulinárske diela, ktoré očarili nielen chuťou, ale aj vôňou.
1. miesto – Stredná odborná škola agrotechnická z Moldavy nad Bodvou
2. miesto – tím Barčiansky gastrošéf
3. miesto – družstvo Čaňanský otužilec
Atmosféra bola naplnená dobrou náladou, hudbou, tradíciami a, samozrejme, vynikajúcim jedlom.
Foto: Peter Takáč