MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste
    
Zimná údržba komunikácií

25.01.2018 13:26
Aj v Moldave vyšli na cesty posýpacie autá. Centimetre snehu doniesli pre cestárov stálu pohotovostnú službu. Zimná údržba sa zvyčajne začína 1. decembra. Technické služby mesta Moldava nad Bodvou sú vzhľadom na vývoj počasia neustále v pohotovosti.
Mnohých snežná nádielka potešila tak, že vytiahli už aj sane či postavili snehuliaka. Počas víkendu sa však nezastavili pracovníci Technických služieb, ktorí mali plné ruky práce. Odstraňovali sneh na cestách druhej triedy, ale aj popadané konáre. Riadenie zimnej údržby je rozdelené do niekoľkých stupňov podľa naliehavosti a rozsahu zásahu komunikácií.
Medzi prioritné úseky patria hlavné a prístupové cesty ku školám, úradom a k poliklinike a tiež parkoviská. Sneh a ľad odstraňujú z ulíc Moldavy dva traktory s pluhom a jedna multikára so sypačom. Naďalej funguje telefonický dispečing, kde sa občania môžu informovať o postupe prác pri zabezpečovaní zjazdnosti a schodnosti ciest, chodníkov a verejných priestranstiev počas zimy.
Mnohí občania si však mýlia cesty, ktoré spravuje KSK s tými, o ktorých údržbu sa stará mesto. Sneh z Hlavnej, Hviezdoslavovej a Rožňavskej ulice odstraňuje Správa ciest KSK tak isto ako aj na hlavnej ceste v mestskej časti Budulov. Pracovníci Technických služieb a aktivační pracovníci očisťujú okrem ciest druhej triedy a prístupových ciest a chodníkov aj mosty a lávky. Na údržbu mestských komunikácií používajú soľ a kamennú drvu. V prípade, ak chcete nahlásiť problémový úsek cesty v meste, neváhajte zavolať na telefonický dispečing zimnej údržby.