MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Tajomstvo úspechu tábora Remeselníček

16.07.2018 14:36
Centrum voľného času CVrČek v Moldave nad Bodvou v dňoch od 9. do 13. júla 2018 zorganizovalo prímestský tábor pod názvom Remeselníček. Zámerom tejto letnej prázdninovej aktivity bolo poskytnúť deťom možnosť oddýchnuť si, zrekreovať sa, nájsť si nových kamarátov, veľa sa zabávať a hrať. Nosnou myšlienkou tábora však bolo spoznávať a vyskúšať si niektoré tradičné remeslá.
A tak sa deti oboznámili s tradičnými remeslami v Národopisnom múzeu s kováčskou vyhňou v Moldave nad Bodvou. Dozvedeli sa, že v ich meste žili slávni čižmári, kováči, krajčíri, klobučníci, sviečkari a pernikári. V priebehu týždňa sa vlastnoručne oboznámili s technikou modrotlače, s ihlou, niťou a krajčírskym remeslom, skúsili si výrobu košíkov, modelovali z modelovacej hliny a navštívili Dom remesiel a Uličku remesiel v Košiciach. Za odvahu, šikovnosť a elán počas celého týždňa dostali Diplomy a krásne medovníčky. Bol to skvelý týždeň. Bol tak hlavne vďaka pomoci, ktorú nezištne poskytli CVrČkovi jeho priatelia. Ďakujeme Mestskému kultúrnemu stredisku za možnosť, užiť si priestory múzea. Vďaka patrí aj všetkým zamestnancom z reštaurácie Margerita za chutné obedy a láskavý prístup. Ďakujeme aj pani Monike Smolnickej zo Združenia priateľov tradícií n.o., že naše deti zasvätila do výroby košíkov. Poďakovanie prislúcha aj pracovníkom Východoslovenského múzea a remeselníkom na Uličke remesiel, ktorí obdarili naše deti zážitkami a drobnými darčekmi. Veľké ďakujem prináleží aj pani Kataríne Schnellyovej, ktorá deťom napiekla tie najkrajšie a najchutnejšie medovníky.  Tábor by sa však nevydaril, ak by nebolo 15 skvelých, milých detí a ich rodičov.
A to je tajomstvo úspech tábora Remeselníček a CVrČka. Veľa dobrých ľudí a priateľov, ochotných kedykoľvek vypomôcť spríjemniť deťom ich voľný čas.
-MT-