MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Opravy a rekonštrukcie v materských školách

26.01.2017 9:18
Materské školy v pôsobnosti mesta postupne dostávajú nový šat. S nevyhnutnými opravami a údržbou dlhodobo zanedbaných budov sa začalo pred dvomi rokmi. Opravy sa v tomto mesiaci uskutočnili napríklad aj v kuchyni Materskej školy na Krátkej ulici.
Azda vo všetkých škôlkach sa po rokoch odstránili poruchy, obnovili triedy či sa uskutočnili menšie či väčšie stavebné úpravy. V Materskej škole na Krátkej ulici bola potrebná obnova kuchyne. Staré 30 ročné drezy konečne nahradili úplne nové, hygienicky neškodné.
V kuchyni sa uskutočnili aj elektroinštalačné práce. Príprava jedál je bezpečnejšia a varenie prebieha v hygienickejšom prostredí. Staré sporáky sú už umiestnené na chodbe materskej školy. Kuchárky ich už našťastie nepotrebujú. Celková hodnota nového zariadenia a prístrojov v materskej školy dosahuje sumu vyše 13 tisíc eur. V blízkej budúcnosti by kuchárkam mal uľahčiť prácu konvektomat, ktorý umožňuje zdravšiu prípravu jedla, ale napríklad aj rozmrazovanie potravín či sušenie ovocia.
Každoročné starosti mnohých rodičov s umiestnením svojich detí do materskej školy sa v blízkej dobe zmiernia. Vďaka rekonštrukcii Materskej školy na Severnej ulici sa zvýši kapacita predškolského zariadenia. Materská škola na Severnej ulici bude môcť prijať od nového školského roka viac detí vďaka rekonštrukcii dvoch pavilónov. Tá sa môže od začiatku marca realizovať vďaka finančnej podpore získanej cez operačný program Ministerstva životného prostredia.
Prvá fáza rekonštrukcie sa týka pavilónu A, kde sa uskutoční výmena okien a zateplenie strešného plášťa a fasády. Rozsiahlejšie práce prebehnú v ďalšej budove, kde sa okrem vonkajších stien má obnoviť aj interiér – k tomu je však potrebná finančná pomoc zo strany samosprávy. Výška poskytnutej dotácie z projektu dosahuje hodnotu viac ako 280 tisíc eur. Vďaka rekonštrukcii pribudnú v škôlke dve nové triedy, ktoré bude môcť navštevovať 20 až 25 detí. Škôlka tak od budúceho školského roka môže otvoriť až sedem tried.
V pavilóne B využíva miestnosti na poschodí Športový klub Bodva, ktorý v súčasnosti rokuje s mestom o poskytnutí náhradných priestorov. Presunúť sa budú musieť aj skauti a pre svoju činnosť si môžu nové miesto hľadať aj mamičky s deťmi navštevujúce krúžok jumpingu. Rekonštrukcia by mala byť dokončená do konca tohto školského roka. Rekonštrukčné práce sú naplánované aj v Materskej škole s vyučovacím jazykom maďarským.