MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste
    
Modernizácia bezpečnostného kamerového systému v meste

27.11.2017 16:11
Mesto Moldava finišuje s prvou etapou Digitalizácie a modernizácie kamerového systému na svojom území. S finančnou podporou Rady vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality prebieha výmena pôvodných kamier za digitalizované kamery na jedenástich miestach a osadenie nových kamier monitorujúcich problematické časti mesta na troch nových lokalitách.
V priestoroch budovy Mestskej polície prebehla výmena centra obsluhy bezpečnostného kamerového systému. Uskutočnila sa prestavba priestorov a inštalácia nových kontrolných monitorov. Operátori budú nepretržite 24 hodín denne dohliadať na bezpečnosť prostredníctvom nových kamier, ktoré pribúdajú aj na nových lokalitách v meste. Úplne novými monitorovanými lokalitami sú - ul. Oslobodenia - Nová 3, kde sa bude snímať problémová časť sídliska s novovytvoreným parkoviskom a podzemnými kontajnermi, ďalej ulica Školská so záberom na alej a stred Námestia mieru so záberom na detské ihrisko a podzemné kontajnery.
Ostatných 17 pôvodných kamier bude vymenených za nové. Vymenia sa na Debradskej ulici, v mestskej časti Terasa a na Rožňavskej ulici oproti budove hasičskej stanice. Nachádzajú sa tu pevné kamery, ktoré snímajú každý smer. Jedna kamera je umiestnená na cintoríne, ďalšia na budove Penziónu Bodva. Tá monitoruje park a celé verejné priestranstvo v blízkom okolí. Na verejných priestranstvách v celom meste bude spolu 20 nových digitálnych kamier.
Ako informoval náčelník moldavskej mestskej polície Jozef Grác, na projekt v hodnote 36 tisíc eur dala Rada vlády SR 20 tisíc eur, zvyšok prefinancuje mesto zo svojich zdrojov. Kamerovým systémom je kompletne monitorovaný priestor od centra mesta cez Rožňavskú ulicu až po mestskú časť Terasa. V ďalšej etape modernizácie a rozširovania kamerového systému v budúcom roku by mali nové kamery pribudnúť napríklad aj na Budulovskej ulici.
Nové kamery sú citlivejšie, kvalitnejšie, majú väčšie rozlíšenie. Starý kamerový systém postupne nahradí nový, moderný s lepším optickým zoomom, vďaka ktorému bude vedieť Mestská polícia jednoduchšie odhaliť páchateľov. Vďaka kvalitným záberom je možné presne zistiť evidenčné čísla vozidiel, rozoznať tváre a detaily postáv aj za zníženej viditeľnosti a v úplnej tme.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality