MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Deň študentstva

24.11.2016 12:05

Pred dvadsiatimi siedmymi rokmi sa spustila lavína, ktorá zmietla totalitný režim. Nežnú revolúciu začali predovšetkým československí študenti. Udalosti z novembra 1989 si pripomenula aj mládež v našom meste na koncerte v areáli amfiteátra.

17. november 1989. Moldavčania sa tak isto ako aj obyvatelia ďalších miest v republike zhromaždili na Hlavnom námestí, aby dali svetu jasný odkaz: Našou túžbou je žiť v slobodnej demokratickej krajine. Ľudia protestovali proti komunistickému režimu štrnganím kľúčov a všade na verejnosti zaznievali heslá nežnej revolúcie.

V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu sa v areáli amfiteátra spomínalo koncertom. Podujatie otvorila príhovorom riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Adriana Szilágyiová. Koncert odštartovala prešovská kapela Komajota.

Udalosti 17. novembra priblížila účastníkom podujatia videoprojekcia. Súčasťou krátkeho filmu boli symboly a osobnosti nežnej revolúcie. Zaznela pieseň pesničkára, fotografa a žurnalistu Ivana Hoffmana. Jej slová dokonale vyjadrovali pocity revolučného zhromaždenia.

Mestské kultúrne stredisko zorganizovalo koncert pri príležitosti Dňa študentstva po druhýkrát a chce naďalej pokračovať v tejto tradícii.

Moldavčania sa pred dvadsiatimisiedmimi rokmi postavili na Hlavné námestie. Potvrdili, že ak sa ľudia postavia za niečo, po čom túžia spoločne, môžu poraziť aj celý režim s jeho propagandou. A v Novembri ´89  dokázali, že to naozaj ide.

 

Galéria