MOLDAVA NAD BODVOU

Oficiálny webový portál

Mestská televízia
Ako vybaviť?
Voľné pracovné miesta
Mestská polícia
Kultúra v meste

Delegácia na termináli

21.11.2016 9:11

Terminál osobnej integrovanej prepravy slúži cestujúcim takmer rok. Do programu porady dopravcov bola vo štvrtok 10. novembra zaradená aj odborná exkurzia zameraná na poznanie funkčnosti terminálu integrovanej osobnej prepravy v Moldave.

Vedúci odboru dopravy Košického samosprávneho kraja Ladislav Olexa vykonal obhliadku terminálu so zástupcami dopravných spoločností. V krátkosti zhodnotil takmer ročné obdobie fungovania projektu. Pozitívnou správou je rapídne zvýšenie počtu cestujúcich vlakom. Z tohto dôvodu sa plánuje posilnenie vlakových spojov. Dnes už sedem trás vlakov nestačí na odvoz cestujúcich z tohto regiónu. Dopravcovia budú rokovať s ministerstvom dopravy o potrebe zvýšenia na 11 trás.

Priebežne sa upravuje cestovný poriadok oboch druhov dopravy podľa požiadaviek cestujúcich. Osvedčil sa kamerový systém s viac ako tridsiatimi kamerami vďaka ktorým sa podarilo identifikovať páchateľa počas lúpeže. Postupne sa osvedčuje aj mestská preprava, ktorú využíva čoraz viac cestujúcich v rámci mesta.